Ціни на продукцію вказані тут »

Роздуми і запитання 7

По завершенню ремонту мого автомобіля, майстер п. Микола запропонував помити брудні руки в умивальнику, призначеному для миття посуду. На що я йому відповів, що моя дружина в цій ситуації дала б мені доброго прочухана. У відповідь я почув фразу, яка закарбувалась в моїй пам’яті надовго, а саме: «Я, і моя дружина багато втратили, в минулому: померла моя дружина, а в неї –її чоловік, і тепер, створивши нову сім’ю, ми цінуємо те, що маємо. Ми не сваримось через дрібниці, ми вище цього». В процесі ремонту зателефонувала дружина п. Миколи. Після цієї розмови, ще одна фраза: «Подивіться, як робота ладиться після розмови з дружиною». Приїхала дружина. Що скажу? Тільки позитивне. Приємно бути поряд. Завдяки порозумінню пара створила свою щасливу сім’ю. При наступному ремонті авто, п. Микола запропонував помити руки під краном у дворі. Позитивно і приємно для мене, що критичне зауваження було сприйняте.

Іще одна сімейна історія. Звернулась за допомогою жінка років 23. Проблема зі здоров’ям – онкологія. Чому і що зламало її організм? Перше, що я її запитав, чи любить вона свого чоловіка. Реакцією були сльози на очах. А вже народжено двоє діток. І що далі? ? ? Для чого одружувалась, чому так спішили? Молода, симпатична, сексуальна. Ризиків не вийти заміж у неї не було. От так надламуються життя і здоров’я.

І на завершення, ще одна сімейна історія. Молоді, обоє з вищою освітою, забезпечені, уже є троє дітей (старшому виповнилось п’ять років), а гармонії і стабільності в сім’ї немає. Причиною для сварки може бути будь-яка дрібниця. Наприклад, батько хоче поїхати з сином на ковзанку, а мати – на новорічну ялинку. І як результат, мати телефонує батькам з погрозою про розлучення. На протязі року таких дзвінків буває разів десять. Живуть як два цапки на перекладині над прірвою. А в церкві при вінчанні слухали священика і відповідали «так» на його запитання. Життя показало, що слухали, але не чули. А сім’я не є військовою казармою і командирський голос тут не приживається. Сімейні відносини – це повага, компроміс, відповідальність і порозуміння. Не можна жити так, щоб позаду був тільки попіл. Вважаю, що буде доцільним провести їм перемовини про подальше сімейне життя. І це треба робити в присутності діток, для відчуття відповідальності. Можливо і треба звернутись до лікаря і до священика, який вінчав їх.
Як знизити рівень розлучень, який на цей момент в Україні понад 60 відсотків? В найближчий час не видно ніяких позитивних зрушень для зміни ситуації. Владі це не потрібно. Головна мета в корумпованої влади – це збагачення. А це легше здійснювати, коли люди зростають у злиднях духовних, психологічних, культурних і матеріальних. Вони не здатні до мислення – державотворчого, самостійного і критичного. Після розлучень доволі часто жертвами стають діти. Порівняємо, як поводяться представники дикої природи при катаклізмах, наприклад – пожежі. Мавпи не забувають порятувати своїх дітей, мурахи рятують яєчка. Представники природи піклуються про майбутнє.

Головна причина розлучень – непідготовленість молодих людей до подружнього життя, егоцентризм, відсутність фахового супроводу та, власне самої традиції міцного шлюбу. Важливу роль в цьому руйнівному процесі відіграють медіа. А де національна інтелігенція? Плачуться, що не вистачає грошей. Працюйте в соціальних мережах Twitter і Facebook і інших, закидайте цікаві повчальні статті і відео, формуйте якісну нову людину. Дуже вдало це роблять Блаженніший Святослав – творча, сучасна особистість. Див: https://synod.ugcc.ua/data/govoryt-zhadan-blazhennishyy-svyatoslav-pro-novu-lyudynu-revolyutsiyu-nadiy-ta-facebook-4398/ Радіо НВ 04.11.20 і професор Українського католицького університету Ярослав Грицак . А де митрополит Епіфаній і багато інших?
Одного разу я звернувся до монаха, як я вважаю досить прогресивного, з наступною пропозицією: «Перед Вами, при проведенні літургії, є багато парафіян у котрих є багато життєвих проблем, в тому числі і сімейні негаразди. Зверніться до них з пропозицією, якщо такі є, щоб звернулись до Вас для розмови» Він озвучив цю пропозицію і опісля телефонує мені і каже наступне: «Володимире Івановичу, до мене вишиковуються черги людей, я не даю ради такому напливу». Цитата Блаженнішого Святослава: «Священики повинні служити спільноті, слухати серцебиття спільноти і озвучувати це». Радійте, що люди хочуть зустрічі з Вами.

Прижились вікові традиційні помилки в сімейному житті, а саме втручання в життя молодої сім’ї тещі і свекрухи. Вже і пісні і анекдоти складені з цими персонажами, а негативний вплив їх діяльності не зменшується. Як з цим боротись? Дуже просто. Знаю молоду пару, де дочка сказала своїй матері наступне: «Мамо, це моя сім’я, прошу не втручатись у наше життя і наші відносини, – ми самі розберемось» Мудре рішення, – от так треба. До речі, моя дружина теж так поступила, – хвалю її за це. Було нелегко, але це нас гуртувало для досягнення мети.
Якщо ми хочемо краще жити, якщо ми хочемо мати прогресивну успішну державу, яку будуть поважати у світі, кожному з нас треба працювати над собою, ставати мудрими, відповідальними за майбутнє своє, родини і країни в цілому.

Ми — будівничі свого життя і долі та рухаємося тим шляхом, який самі обираємо.
Тому, хто не хоче змінити своє життя, допомогти неможливо… Гіппократ

Ні честі, ні мови, ні згоди, самі лише смутки  і пні. Коханий мій рідний народе, ти збудишся врешті, чи ні?! Ліна Костенко