Ціни на продукцію вказані тут »

Роздуми і запитання 6

Бог створив людину із втіленням святості і зла? Немає іншого творіння Божого на Землі, яке б мало схильність до садизму. Мисливство, корида, війни між країнами і народами – ці перемоги дають насолоду людині. Творити зло легше і доступніше і не вимагає великих затрат праці. Завоювати і пограбувати процес швидший , ніж створити це. Зло солодше. Святість і зло – контрасти і протилежності, які спонукають людину до вибору. В залежності від того, що людина вибирає, який шлях культивує, що підживлює і стимулює – добро чи зло – це формує відповідні якості людини. Якщо людина скоїла вбивство іншої людини, для неї пограбувати, зневажити, вкрасти і інше, дається значно легше. Уявімо собі, що президент країни, який досягнув вершини влади і за правилами влади володіє червоною кнопкою, натиснувши котру розуміє, що після цього будуть знищені мільйони людей. Здійснивши цю дію, хто він є, як не геній зла. Не треба домальовувати роги, копита і хвіст. Науковцями доведено, що в минулому на Землі були вже декілька високо розвинутих цивілізацій. Їх не стало. Скоріш за все прогресивні досягнення були використані на зло, для знищення великої кількості людей. І якщо на Землі, ураженій, наприклад, радіацією залишалась невелика кількість людей, наприклад 100, втрачались усі досягнення минулих поколінь, починався заново кам’яний вік. І що, – замкнуте коло? А людина – це конструкція з багатьма недоліками?А в молитві ми промовляємо. Отче наш … нехай буде воля твоя… І якщо ми підконтрольні Богу, то чи не прийшов час змінити конструкцію самої людини, наприклад, введенням функції «не вбий ближнього». Найвища цінність у цьому світі – життя людини. Людина має шанс примножити внутрішнє духовне надбання, – то єдине, що відкриває Особистості шлях до істинного духовного безсмертя.

А невдалий експеримент з Адамом і Евою? Чи було це так, як описано? На моє переконання, для стимулу прогресу в конструкцію людини з самого початку було закладено, боротьбу протилежностей , – зокрема, добро і зло, святе і диявольське.
Чи маємо ми підстави сумніватись у безпомилковості діянь Бога? Людина – це творіння Боже … говорив через пророків…прогнозував майбутнє. Для цього достатньо підняти голову вгору у вечірній час і глянути на частину Всесвіту, який постійно в русі і розвивається. Яка потужна інформаційна, розумова і виконавча робота проводиться щосекунди?
А можливо проблема людей через виплекане ними ж споживацьке суспільство, коріння якого криються в егоїстичних, корисливих бажаннях і олігархічних прагненнях. Засоби масової інформації, які належать промислово-фінансовій еліті і є найбільш доступні людині, доносять дозовану інформацію, в якій вони зацікавлені, штучно нав’язується модель споживацького ставлення до життя, руйнуються духовно-моральні підвалини, що стимулює у людей гординю, егоїзм, заздрість, страх, ненависть один до одного. Формується зомболюдина, керована маленькою кількістю багатіїв олігархів.
А релігійні свята особливо Різдво Христове (святий вечір) і Великдень, які часто приводять до переїдання і надлишку спожитих алкогольних напоїв. Про духовність за святковим столом згадується лише короткими фразами, не вникаючи в деталі. Важливим лише є те, щоб були дванадцять страв, а проскура, яку господар ділить на присутніх родичів, – не всі охоче беруть, тай молитись такі не хочуть. Не розуміють важливість цього. Молоді, зарозумілі і невиховані. А далі і агресія, і звинувачення – сварка. Для таких вінчання – це концертна програма з можливістю зробити селфі. Людина особисто своїми діями творить свій рай і своє пекло.
Почав друкувати перші рядки цих роздумів і пролунав дзвінок на вхідних дверях моєї квартири. На запитання хто там, прозвучала відповідь: «Ми два брати, прийшли порадити Вам, як боротись зі злом». Задумався, це випадковість, чи закономірність? Роздуми про зло притягують зло. Скоріш за все, це були представники секти свідки Ієгови – проплачені спонсорами, мисливці по душі.
Що суспільство може протиставити?
Крізь терни до зірок – девіз написаний на єпископському гербі верховного архієпископа Йосипа Сліпого. Це програма дій для людини, для спільноти і для церкви, – це дороговказ. Тільки завдяки наполегливій праці в пізнанні і вдосконаленні самої людини, в мудрості і зорганізованості можна досягнути успіху.
Маємо те, що маємо. Чому ми українці такі бідні і безпорадні? Уявімо собі, як у казці, що Україну заселили німці, з своєю владою і законами. Думаю, що зміни до кращого не забарились би. Усе залежить від людини. Живемо так, як вартуємо. Фрагмент розмови співбесідників у електричці: «Мазепа не побоявся виступити проти Петра І, уже давно жили б майже як шведи. Але свої його зрадили» Зрозуміло, що вплив східного сусіда зробив свою паскудну роботу.. А що маємо тепер, – не життя ,а комедія, – шоу. Будьмо самокритичними, і періодично заспокоївшись та без емоцій, аналізуймо своє життя, життя своєї сім’ї, своєї родини і спільноти, в якій ми живемо. Усі ми грішні. Але мудрість в тому, щоби вчасно зробити правильні висновки і відповідно відреагувати. Кожний має шанс для вдосконалення, а невдача це теж наука. Але не треба відсиджуватись у аморфній бездіяльності і зневірі. Те, що не можемо змінити, сприйняти як таке, що не піддається змінам. І пам’ятаймо, що правильний вибір при бажанні і наполегливій праці завжди знайдеться.
Наведу вислів прогресивного монаха, якого я дуже поважаю за реформаторські промови:
…В Україні Церква має скоріш почесний статус, аніж реальну можливість змінювати ситуацію і задавати загальний тон у суспільстві… Чому у поляків церква така впливова? Що вони з іншого тіста зліплені? Статистика підказує, що в Україні найбільше довіряють церкві, армії і волонтерам. Треба використати цю довіру. Врахуймо, що йде боротьба за мізки людей і тільки сильні та зорганізовані виживають, – такий закон природи, в іншому випадку не буде прогресу. Не треба боятись прогресивних сучасних методів. Право на майбутнє мають тільки мудрі, зорганізовані і прогресивні. Див: Притча про таланти. http://molytva.at.ua/index/pritcha_pro_talanti/0-145 Слова «Бо кожному, хто має, буде ще дано йому, а хто немає, то в нього забереться й те, що він має» треба розуміти, що активному, енергійному, діяльному і праведному слузі Божому буде віддано й те, чим без користі володів би лінивий раб. А що реально ми маємо? На кожній Службі Божій озвучується на 95% один і той-же текст, а 5% – це розповідь про події, які відбулись 1000 років тому. Наповненість храмів незначна, причому це переважно люди старшого віку. Молодь і люди середнього віку переважно зацікавлені подіями, які є доступні в інтернеті і телебаченні і живуть своїм життям. Як привабити їх до духовного? Тільки цікавою сучасною філософською тематикою, яку доноситимуть грамотні проповідники – митці слова. Людина зацікавлена почути слово, яке вдосконалить її. Церква не повинна бути відірвана від людей, від їхніх проблем і повинна застерігати людей, коли наступний раз можновладці хочуть обдурити людей. Що робити ? Є церковна еліта, вивчайте сучасні методи впливу, вдосконалюйтесь, змінюйтесь і творіть повноцінну нову моральну людину. Не допускайте до мікрофона нездар і посередностей, – так як це не приваблює людей. Немає потужнішого засобу впливу на людину, ніж слово. Ми, українці, унікальний народ, який дивиться «Вечірній квартал» і сміється сам з себе, примітивного безперспективного нездари. Без сумніву, це комусь потрібно, і діють вони на свідомість грамотно і стабільно.
«За Збручем», Неділя, 19 Січень 2020 Іван Марчук: “Йде до гіршого. Ми навіть не уявляємо, в якому болоті сидимо…” Мене пригнічує те, що влада робить із нашим народом. …Сьогодні Україна — найгірша в Європі країна для життя», — нещодавнє інтерв’ю українського генія, художника Івана Марчука “Громадському Радіо” спричинило ефект бомби, що розірвалася. Жорсткі, навіть жорстокі, проте болісно правдиві слова… «У нас абсолютно правди немає, законів немає, порядку немає. А як немає законів і порядку, то і держави немає…Тут панують зло, глупота, чорна заздрість, здирництво… Люди дуже розхристані, не люблять один одного. Нема того, що об’єднує. Як українці хочуть мати державу, якщо вони один одного з’їдають? Див: https://zz.te.ua/ivan-marchuk-jde-do-hirshoho-my-navit-ne-uyavlyajemo-v-yakomu-boloti-sydymo/?fbclid=IwAR37FtwwNY2DWMCTSuNM4Ql5xV9VwrNGrJSATuYEVHmy5et6uMgS2tdqqMU
Треба брати приклад з євреїв, вміють вони триматись в єдності.
Чому на 29 році незалежності не маємо ми українці політичної еліти, проукраїнського парламенту, успішних реформ і хорошого життя? Зло успішно мутує за нових умов, наприклад, гібридні війни. Зміни залежать від кожного українця. Є у нас славна історія, мудрі і відважні поводирі нації. Є з кого брати приклад. Оце треба розказувати і показувати в нових фільмах. А не тільки розвішувати на прапорах траурні стрічки. Наші життя пов’язане з іншими, в минулому і сьогоденні, і кожним злочином, кожним актом добра ми народжуємо майбутнє.
…Те що в людей неможливо, можливо у Бога! … Це без сумніву. Але Бог створив людину і сказав йти по життю. По якій життєвій дорозі йти, вибирає кожна людина. Кожний із нас є під небесним контролем і інформаційним впливом як світлих, так і темних сил. Унікальний дар Божий – наш життєвий час, на жаль, дуже короткий. Кількість повноцінно прожитих років теж залежить від самої людини.
Сенс життя в пошуку істини і у вдосконаленні душі і тіла. І доки є попереду неподолані вершини, чи то у пізнанні чогось, чи в мистецтві, чи в науці, та іншому, – треба крокувати. Хто зупиняється – деградує.
Остання війна серед людей буде війною за істину. Ця війна буде в кожній окремій людині. Війна – з власним невіглаством, агресією, роздратуванням. І тільки докорінне перетворення кожної окремої людини може стати початком мирного життя всіх людей. Н.К. Реріх
Змінюємось громадо, бо нема іншої ради. І не забуваймо що Царство Боже – це Храм Божий, це домівка Бога, до якої ми всі підійдемо по закінченню життя, кожний зі своїми обжинками.