Ціни на продукцію вказані тут »

Обережно, дешевий мед

Львів близький до кордону з Європою і тому через нього проходять торгівельні шляхи. Що роблять оптові торгівці меду у цьому випадку, коли їхня продукція не відповідає санітарно – епідемічним нормам європейських країн і жодним чином не може бути імпортована у ці країни? Цей мед частково потрапляє на ринки і ярмарки Львівщини, адже не будуть його вони транспортувати назад у східні області України і нести додаткові транспортні витрати.

Ще один варіант дешевих медів. «Козацький мед».

Від покупців цього меду немає відбою, адже ринок заполонений рекламою про цілющі властивості меду під такою назвою, і головне, – ціна значно нижча, ніж в конкурентів. Покупці із задоволенням купують літр бджолиного продукту за 33 гривні. Їм кажуть, що мед привезли з Одещини чи Полтавщини. Хоча, у тих таки регіонах натуральний мед коштує 50 і 45 гривень відповідно. Якби його справді привозили у Львів з центру і півдня України, то в ціну увійшли б іще видатки на транспортування, зарплата продавця, місце на ярмарку – а отже, ціна була б ще вищою. За законами бізнесу, жоден пасічник не здасть оптовику мед собі у збиток. Відтак, це питання чесності гуртових закупівельників. Львів не закрив двері перед нечистими на руку ділками, як це зробили Волинь, Закарпаття, Харківщина та Донеччина. Що насправді міститься у літровій банці за 33 гривень, можна тільки здогадуватись. А краще – здати на експертизу і більше не заощаджувати на здоров’ї.

Три роки тому на Різдв’яному ярмарку, у центрі Львова, мене здивував асортимент «козацьких медів». Продавали мед з карпатської липи. Як пасічник з багаторічним стажем, я добре знаю, що 2010-го року під час цвітіння липи лили рясні дощі. Тож липового меду не те, що в Карпатах, а й в усій західній Україні не було. Ще більшу хвилю подиву викликала ціна – чи не вдвічі нижча, ніж у найскромніших конкурентів.

Чи можна купувати такий мед, вирішувати покупцям. Але тим, хто шукає найдешевше – варто хоча б на тому ж таки ярмарку скуштувати продукцію в різних пасічників, щоб зрозуміти, де якісний мед, а де шахрайський, який шкодить здоров’ю людини .