Ціни на продукцію вказані тут »

Роздуми і запитання 3

Одного разу, після недільної літургії в церкві свщм. Йосафата, запитав я отця Михайла: «Чи міг бути інший розвиток подій, крім того, що люди не сприйняли Ісуса Христа, відцурались від нього, розіп’яли його?» У нього були учні, велика кількість людей повірили в нього і  пішли за ним. Чому так сталось, що зло перемогло?

Почнемо з того, що кожна людина є образом божим, в той  же час, кожна людина є інша, і тому є унікальна. Кожна людина має свобідну волю вибору як діяти. Людина – це не робот, це не машина. Кожен буде відповідати  перед Богом сам за себе, за своє життя, і в решті – за свою безсмертну душу. Кожна людина відчуває, що вона має сильні і слабкі сторони. Що ми є водночас і героєм, який бореться зі своїми власними гріхами і вадами, зі злом, а з іншого боку, ми є грішниками, які постійно грішать, які узалежнені від тих чи інших гріховних звичок. Людина ніколи не перебуває десь в одній з цих сфер і постійно відчуває, що у ній ведеться  боротьба між добром і злом. Частиною плану Небесного Батька є те, що під час земного життя ми маємо проходити випробування.  Бо певно є потреба в тому, щоб була протилежність у всьому.

Воскреснувши з мертвих, повернувшись до життя, Ісус Христос засвідчив цим свою перемогу над силами смерті, темряви, зла. Це є доказ того,  що останнє слово буде за добром, що життя завжди переможе смерть, що світло є завжди сильніше від темряви. Говорячи про духовну причину неприйняття Ісуса Христа, апостол Іван пише: «Світлом правдивим був Той, Хто просвічує кожну людину… але світ не пізнав Його. До свого Воно прибуло, та свої відцурались Його»(Ів. 1: 9-11) і наводить слова самого Ісуса Христа, які пояснюють невіру людей в Нього тим, що «люди ж темряву більш полюбили, як світло»(Ів. 3: 16- 19). І вони  розіп’яли Христа.

Бог дав людині великий дар – життя. І від людини залежить, як вона цим даром скористається. Вагомий внесок в успішне майбутнє нащадків закладено у родоводі по батьківській і материнській лінії, – в коріннях пращурів. Це і величезний, безсвідомий обсяг інформації на генетичному рівні. Це і мова, традиції, історія, досягнення наших пращурів і багато ще дечого. Успіх приходить не як у казках, а в залежності від того, як людина працює, поборює труднощі, гартується у випробуваннях при досягненні мети, як людина живе у спільноті. Життя – це не прогулянка по килимовій доріжці, що посипана квітами. Кожна людина отримує Божу благодать в залежності від своїх потенційних можливостей. Деколи це і випробування , до того ж нелегкі. Це і життєві проблеми в родині, в сім’ ї і т.п. І тільки той отримає похвалу від Бога, хто зможе реалізувати дари Господні на користь собі і іншим. Були і в моєму житті проблемні стосунки в родині. Було і таке, що я втратив надію на успішне вирішення проблем. І в цей час я переконався у дієвості вислову: «Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає! (Від Матвія 13:9)»… Вмикаю в інтернеті програму Google+, і перше, що я бачу, це вислів: «Бог дає людині не те, що вона хоче, а те, що він вважає за потрібне». Я сприйняв родинні проблеми, як чергове моє випробування. Слава Богу усе налагодилось. Вдячний людям, до яких стосується вислів: «Блаженні миротворці».

Чи правильно людина робить, коли просить: «Боже дай здоров’я, щастя і т.п.». Можливо, треба просити: «Боже, підкажи, можливо я неправильно живу, можливо не так щось  роблю, щоб досягнути бажаного». На продовження, вважаю за доцільне розказати наступне. Звернулась до мене за допомогою молода пара. Розказують, що хочуть мати дітей, але впродовж десяти років дружина не може завагітніти. Пройшли діагностичне обстеження. Причина невдачі в неякісній спермі чоловіка.  Для якісного відновлення репродукційних органів, чоловікові я порекомендував продукти бджільництва і пояснив їх вплив на організм. В результаті спілкування, відчув недовіру і сумнів. Пояснив йому, якщо Ви не повірите і не будете діяти, це омріяне і бажане не станеться. Через півтора місяці якість сперми досягла нормальних стабільних результатів. Знову ж кажу чоловікові : «Змінюйтесь, відчуйте природу, повірте, що омріяне збудеться, приділіть більше уваги своїй дружині, поносіть її на руках, закохайтесь в неї». У відповідь каже, що вірить, що це станеться. Я йому на це кажу: « Ви хочете, але не вірите, а це різні поняття». Через декілька місяців у телефонній розмові почув від нього, що у нього немає дітей тому, що їх йому Бог не дає. Легше всього самоусунутись від вирішення проблеми і вказати на винуватця. Це позиція лінивого раба у притчі про таланти.

Див: Притча про таланти. http://molytva.at.ua/index/pritcha_pro_talanti/0-145    Слова «Бо кожному, хто має, буде ще дано йому, а хто немає, то в нього забереться й те, що він має» треба розуміти, що активному, енергійному, діяльному і праведному слузі Божому буде віддано й те, чим без користі володів би лінивий раб. Ця притча, таким чином, пробуджує і активізує дієво і плідно користуватися дарами Божими – талантами, й використовувати їх на служіння Богові та Його Царству.

…що у нього немає дітей, тому що їх йому Бог не дає. … , а хто немає, то в нього забереться й те, що він має. …Почав я сумніватись, можливо він правий. ..Але ні, попереду у нього є великий відрізок життя, а життя – це випробування, оцінювати будуть на фінішу. Кожне випробування – це шанс до вдосконалення.

21.04.2017  В черговий раз, уже за рекомендацією лікаря, приїхав цей чоловік закупити виготовлені мною цілющі продукти бджільництва. Якість сперми відповідає нормі. Усі чекають позитивного результату…
Однак у нього присутній і надалі психосома́тичний вплив (реакція на емоційні переживання), відсутність віри, небажання і невміння розмовляти з Богом, – усе це блокує досягнення того бажаного і омріяного.
Хоче чоловік позитивного результату, але веде себе як сліпий з паличкою, дуже довго і невміло шукає правильний шлях, слухає але не чує.
Я розказав йому, як монах Михайло, з церкви св. свщм. Йосафата у м. Львіві, працює з молодими парами які мають аналогічні проблеми. Порадив звернутись за допомогою. В процесі розмови три рази називав ім’я монаха. В кінці розмови запитую «до кого Ви повинні звернутись, назвіть ім’я монаха?».  Не запам’ятав,  помилково назвав інше ім’я. Слухає але не чує, а час іде… Життя людини – це випробування на якість.

08.09.2019. Під час останньої зустрічі кажу цьому чоловіку: «Буде позитивний результат, коли завагітніє дружина, зателефонуйте. На що він відповів: «Володимир Іванович, Ви перші взнаєте про це» А таки народилась дочка. Уже їй рік. І тільки тепер цей чоловік згадав про мене. Мені багато не треба. Слова «Володимир Івановичу, дякуємо Вам за те, що Ви нам допомогли, для мене дуже важливі» І не все вимірюється грошима. Телефонує знову, хоче ще дитину, та й мати захворіла на туберкульоз.

Подібний випадок з аналогічною проблемою. Окрім цього тут ще є додаток – прогресуюча імпотенція. Дружина активно шукає шляхи оздоровлення чоловіка, вираховує дні дозрівання яйцеклітини і вмовляє чоловіка, хоча б один раз в місяць … А він завжди втомлений і хоче відпочити. Чоловік важить більше 100 кг. Зрозуміло, за цілий день переміщатись з такою вагою -  то є тяжка робота. І що далі? Реплікою, «якось буде», не вирішиш проблеми.

На одній з літургій у церкві монах сказав наступне: «Чим більші випробування дає нам Бог, тим більше він нас любить». Сприйняв цю інформацію як істину. Через декілька днів ледь не згоріла моя пасіка, – горіла суха трава на великій площі. Через два тижні, при доїзді до пасіки, мій автомобіль повністю  провалився у яму, де горів торф. І в першому, і в другому випадку я не втратив контроль і діяв впевнено та безпомилково.

У першому випадку допомогли пожежники (вогняний фронт вдалось зупинити за 10-15 м до пасіки). У другому випадку ситуація була складніша. Чекати на допомогу не було від кого. І діяти треба було миттєво. Цілком випадково, а може так було заплановано зверху, в атомобілі були 70 л. води, штикова лопата, відро і домкрат. З пошкодженнями автомобіля (деформовані передній буфер, крило і рульовий механізм) я сам зумів справитись у цій ситуації. Випробування – це шанс перевірити себе, це шанс вдосконалитись, це шанс досягнути мети. Незважаючи на матеріальні втрати, я не шкодую, що так сталось. Я зміг це зробити, я досягнув мети.

Це загадкове, яке заставляє задуматись:
- Приснився мені сон, що я закинув відро меду у колодязь з чистою водою у свого знайомого. Зразу ж уві сні запереживав,– що ж я наробив – і розбудився. Опісля задумався, що ж це прогнозує  в подальшому? Через два тижні, приходить цей чоловік до мене і просить продати йому 20 кг меду для виробництва дослідної партії медового пива. Раніше в мене він мед не купував. Скоріш за все цей знайомий, ще два тижні тому вирішив купити мед у мене. А думки передаються і читаються на віддалі, – як варіант – у снах.

- Була у мене проблема, обмілів колодязь і для вирішення цієї проблеми, необхідно було опускати глибше дев’ять колодязних кілець. Але, як я переконався, це не так легко. Три тони навантажених на верхнє кільце, не вирішило проблеми. Після багатьох невдалих експериментів, приснилась мені моя мати, яка обходила колодязь навкруг і в руці тримала паличку. При житті вона не користувалась паличкою. На цьому я зосередив увагу. Придбав довгу арматуру (аналог палички), заточив її на кінці під конус і по зовнішньому контуру кільця, цією арматурою прошивав до самого дна колодязя ґрунт, одночасно підливаючи воду. Результат не забарився, – кільця як по маслу заглибились вниз.

- Переважно при зустрічі з людиною, яка має проблеми зі здоров’ям, я на початку не слухаю те, що вона розказує, я стараюсь відчути її, прислухаюсь до свого внутрішнього голосу. Наприклад. Зустрівся з молодою парою, у якої чоловікові після медичного обстеження, було  встановлено діагноз туберкульоз  легенів. Чоловік розказує про свою проблему, а вектор моєї зацікавленості, не дивлячись на те, що дружина мовчить, спрямовувався на неї.  Декілька разів спробував сконцентрувати увагу на чоловікові, але відчув, що у дружини більші проблеми. Можливо, я відчував слабкість чакрових енергетичних випромінювань дружини. Була коротка розмова. Чоловікові розказав методику лікування продуктами бджільництва і вказав, що через 2,5 місці буде здоровий. По факту, так і сталось. А дружині порекомендував пройти діагностичні обстеження у лікарів.

- Давно відомий ефект плацебо, але далі позитивних дослідницьких експериментів діло не пішло. На цьому в медицині багато не заробиш, – немає інвесторів для впровадження. Але по факту було доказано, що за допомогою думки, віри і прагнення, можна вплинути на підсвідомість, на наші гени, на біологічні процеси в організмі людини,  і як результат -  відновити їх і стати здоровими. Людина часто піддається під вплив своєї зневіри. Встановлює обмеження для самої себе. Зруйнуйте ці обмежуючі кордони, розкрийтесь світу, взаємодійте з ним і світ відкриється для вас. Можна багато разів говорити, що нічого не вийде і всього один раз здолати проблему. Чим важча боротьба, то більша перемога. Ставши на цей шлях ви зрозумієте, що немає нічого неможливого. Ми всі діти єдиного Бога, Творця неба і землі, і всього видимого і невидимого. Я вірю, що всі ми прийшли в цей світ для того, щоб пізнаючи його стати більш якісними, хоч трохи наблизитись в духовних якостях до того, хто створив нас, і в результаті, користуючись цими здобутками,  робити добро.

При захворюванні, людина в переважній більшості прагне рятувати тільки тіло, забуваючи про первинність душі. Хвороба – це перш за все наслідок недосконалості нашого мислення і наших почуттів, це брак любові і віри в нашій душі. Усе можна поправити, не будьмо легковажними, життя як мить, швидко пролітає.