Ціни на продукцію вказані тут »

Роздуми і запитання 5

Свідомість і вплив її на наше здоров’я.

Свідомість – це вища форма відображення дійсності, пов’язана з психікою людини, абстрактним мисленням,  світоглядом, самосвідомістю, самоконтролем своєї поведінки і діяльності та передбачування  результатів останньої. Дев’яносто відсотків усіх наших бід – у нас же самих, у нашій свідомості. Свідомість є своєрідним поєднанням і узагальненням усіх простіших форм відображення реальності, а саме: сприйняття, відчуттів, уявлень, почуттів, понять, дій. Від того, як ми сприймаємо і яка наша реакція на зовнішні фактори впливу, залежить наше здоров’я.
Отримав велике задоволення від літургії у храмі святого Василія Великого ( греко-католицька церква при монастирі отців василіан у Києві, розташована на Вознесенському узвозі, поблизу Львівської площі). Працюють там досвідчені фахівці впливу слова на людей. Наведу лише один фрагмент дійства. Проповідник сказав наступне: «погляньте на цих діток, які переді мною забавляються, яка в них радість світла і щира. А в дорослому віці, в більшості, навіть придбавши дорогий автомобіль, не вміємо ми так радіти. Живіть з радістю і любов’ю, тому що це дуже важливий чинник впливу на Ваше здоров’я». Важливим є як це було сказано. Вираз обличчя, інтонація, інтервал часу між словами, жести. За своєю суттю – це кодування свідомості, це ліки, треба тільки вміти сприйняти їх. Для переконливості наведу декілька прикладів впливу свідомості на здоров’я.
Життєвий випадок в скороченому варіанті: м. Кривий Ріг, жінка років 50, туберкульоз легенів, трагічна втрата чоловіка, рак легенів, півроку за кордоном і дивовижне зцілення. Зателефонувала мені і просила пояснити логіку подій і як це могло статись, що вона є повністю здоровою і відчуває це фактично. Лікар на основі заново проведеного дослідження МРТ підтверджує це. Для прикладу, аргументує, що люди надзвичайно багаті і впливові не можуть вилікуватись від раку. Усе має своє логічне пояснення. Промислове м. Кривий Ріг. Усім відомо, який там стан екологічного середовища., чим там люди дихають. Допоміг я їй вилікуватись від туберкульозу. Добре засвоїла мої рекомендації, особливо по можливостях організму самовідновлюватись. Трагічна втрата чоловіка ускладнила ситуацію. Важкі переживання особливо, коли це продовжується довго і коли організм ослаблений попередніми хворобами, можуть суттєво нашкодити і привести до нових складніших проблем. Порятунок наступив при зміні сприйняття, а саме: поїхала на півроку закордон, можливо, на заробітки. Змінилось усе: середовище, ритм життя, люди, харчування, режим роботи, відсутність часу для переживань. Організм змушений був по новому працювати. Щось подібне можна побачити, коли пересадити пошкоджений хворий садженець у нове місце, з новими умовами, забезпечивши йому сонце, хороший грунт, вологість, і інші впливові позитивні чинники. Садженець почне активно розвиватись, пропадуть захворювання. Усе в руках людини. Життя – це випробування, а також шанс до вдосконалення.
Беріть приклад з мене у пасічницький сезон. Контрастна зміна побуту і життя. На декілька місяців – це корисно. Загубите усі хвороби. Зранку о 4.30, доки ще є роса, коса в руки і 2 години косовиці. Викошувати траву треба, щоб бачити, що є під ногами, щоб не наступити на гадюку. Дальше – багаття, казанок і приготування страви для сніданку і обіду. Цілий день на ногах, обслуговуючи бджолосім’ї. Деколи і по деревах треба полазити за роями. І так кожний день. Нові враження, нові емоції, поряд ліс і дика природа.

Хоча би на декілька днів змініть середовище, в якому ви живете, забудьте про свої життєві проблеми, відвідайте і пізнайте щось нове і цікаве, наприклад, історичні замки, гірську місцевість, монастирі. Я побував у келії монаха, порозмовляв з ним. На все життя запам’ятаю це. Такі події потрібні людині. Відчувайте свій організм. Дайте йому можливість зцілюватись. Не можна його безмежно експлуатувати. Навіть, якщо вже є проблеми по здоров’ю, не треба впадати в розпач. Усе ремонтується, в тому числі і імпотенція у віці 30 років.
Для чого молоді люди їдуть в гори Карпати на гірськолижні спуски, деколи з великим ризиком для життя, проводячи ці дії? У січні 2019 р. п’ятеро киян потрапили під снігову лавину. Один загинув, ще один п’ять діб блукав в горах, дивом врятувався. І таких, що прагнуть екстріму багато. Що дає цей екстрім людині? Радість, велике задоволення і фізичні навантаження. Таке задоволення людина отримує при спогляданні гри хороших акторів в театрах і на концертних майданчиках. Радість і велике задоволення людина отримує при медитації, при вмінні відчувати тишу і спокій, споглядаючи на вогник воскової свічки. Організм людини потребує такої поживи, аналогічно так як потребує їжі, повітря, сну і інше. Це впливає на біологічні процеси, котрі проходять в організмі людині, а отже і на здоров’я.

Ще один приклад. Молода пара, дружина не може довгий час завагітніти. Звернулись до цілительки. І вона правильно подіяла, – детально допитувала молоду пару, шукаючи причину негараздів, і знайшла її. Здається, дрібничка, але це суттєво важлива дрібничка. Порекомендувала змінити ліжко, яке скрипить під час статевих стосунків і щоб ніхто не заважав – розслабтесь. Результат не забарився.

Ще один приклад. Два брати від одного батька, але від різних матерів. У молодшого злоякісна пухлина в мозку. Кажу йому, шукайте причину мутації. На що він відповів -заздрість. Я не уточнював до кого і за що, – прогнозую, що причина в тому, як батько поділив майно. Заздрість – це елемент свідомості.
Не один раз споглядав, як людина, при тяжких захворюваннях або інших проблемах, побувавши в монастирі, при розмові зі мною, розказує про свої проблеми і плаче. Запитую, чого ви їздили в монастир, коли Ви після відвідин монастиря є в такому пригніченому стані? По факту Ви тільки поставили галочку, що Ви там були. Ви тільки прийшли з проханням «дай Боже …» В ідеалі мало би бути так:
- ще до відвідин монастиря, по дорозі до нього, необхідно готувати себе до цього дійства. Є такий термін паломництво. Паломництво, мандрівка до святині, є ніби фізичним втіленням духовного шляху до Бога;
- перебуваючи в монастирі, необхідно відчути його намоленість багатьма поколіннями наших пращурів, і як результат ввійти в стан задоволення і внутрішнього спокою;
- при спілкуванні з монахом, необхідно, розказавши йому про всі свої проблеми і сприйняти все те, що він повідомить. Бажано задати йому ряд своїх запитань. Це буде свідчити про те, що Ви в діалозі і аналізуєте все почуте.
- помоліться усвідомлено і щиро;
- і як результат, змініться, станьте сильними духом і впевненим в досягненні мети.
Від того, як ми сприймаємо і яка наша реакція на зовнішні фактори впливу, залежить наше здоров’я.
Любомир Романків (див: http://www.lnu.edu.ua/liubomyr-romankiv-proviv-videozustrich-z-akademichnoiu-spil-notoiu-l-vivs-koho-universytetu/?fbclid=IwAR2QQ61jTq5Ycyy8nldHPuZLadeYJ5_jRaUUdbSdR4LNTsDfBacYkBYe3Q8)   – українець, наш земляк, визначна особистість, масштаби якої виходять за рамки вузької науки, чи галузі знань. Його ім’я прикрашає Зал слави винахідників США – науковців, котрі змінили світ. Провідний науковець компанії IBM у галузі комп’ютерних технологій, співвинахідник процесів створення тонкоплівкових індуктивних і магніторезистивних мікроголовок для запису інформації, що уможливили появу жорстких дисків і персональних комп’ютерів.

Що він сказав стосовно перспектив досліджень в хімії м’якого тіла, впливу її на оздоровчі процеси при багатьох недугах? (Матеріал використано з відео конференції у Львівському університеті ім.. Івана Франка, при врученні йому документа про присвоєння звання почесного доктора). Хімія м’якого тіла – це біохімія. Людина, кожна тварина, кожна істота в світі, є збудована на електрохімії. Я дивлюсь на електрохімію як на елемент розуміння як працює людський мозок, як працює людський організм, звідки прийдуть нові лікувальні системи для організму. Якщо ми будемо добре розуміти електрохімію і біохімію тіла людини, ми зможемо подолати багато недуг. Ми зрозуміємо, які харчі кращі для організму. Кожна клітина в нашому організмі є збудована на електрохімічній реакції. Біохімія – наука майбутнього. На ці хімічні процеси впливає наша свідомість. Там джерело нашого здоров’я. А що ми чуємо по радіо, по телебаченню і по інтернету? Тільки в аптеку, починаючи з немовляти і на все життя і не дай Бог не послухатись і пройти повз. Але Бог створюючи людину, заклав в цю конструкцію захисну систему, – так звану імунну систему і чисту природу. Доглядай і користуйся і все буде добре. Але тоді фармацевтичний бізнес збанкрутує. Перегляньте сповідь біохіміка, див. https://www.facebook.com/galina.smolyakova.7/videos/1639588069459565/
Будьмо критичними, і періодично, заспокоївшись і без емоцій аналізуємо своє життя, життя своєї сім’ї і своєї родини. Усі ми грішні. Але мудрість в тому, щоби вчасно зробити правильні висновки і відповідно відреагувати. Життя людини – це не записана на інформаційних носіях інформація, – де уже все наперед відоме. Земне життя людини для трудів і випробувань. Кожний повинен пройти цей шлях. Батьки можуть тільки підказати, як дітям жити. А їхнє випробування в тому, чи прислухаються вони до цих порад. Поборювати один одного – це неправильно. Це подібне до того, коли бігати навкруг копни сіна з палаючим факелом.
В природі людини закладено, що нормою для неї є радість і любов. Там джерело нашого здоров’я.
Отче наш, що є в небі,
нехай святиться ім’я Твоє.
нехай прийде Царство Твоє,
нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі;
Хліба нашого щоденного дай нам сьогодні;
й одпусти нам провини наші, як і ми відпускаємо винуватцям нашим;
і відведи нас від спокуси,
але визволи нас від злого.

Чи всі ми розуміємо суть молитви? Я особисто, можливо, тільки тепер, у віці 72 роки осягнув, що значить…нехай прийде Царство Твоє…, не після смерті, а ще за життя, починаючи з свідомого віку.

Див: https://www.youtube.com/watch?v=6-OZEHSWQLM «Сповіщу про сокровенне від створення світу» – притчі про Царство Небесне. Царство Боже подібне до гірчичного зерна, яке взяв чоловік і посіяв на полі своєму. Господь порівняв себе з гірчичним зерном… Поле – це людське серце…
…Царство Боже ми отримуємо ще за життя, як посів у серці, котрий має прорости у всій повноті і в залежності, як ми доглядаємо за цим посівом, відповідним буде урожай. …І якщо зараз не прийняти насіння благодаті своє, у віці майбутньому не пожнемо плодів…
Всесвіт розумний і має свідомість. Створюються нові планети, нові світила, нові галактики, – і все це в русі і немає колапсу. Людство є частиною Всесвіту, і ми є теж підконтрольні Вищому розуму. Як би ми не бешкетували, колапсу не буде. Коли цього бешкетування буде забагато і це вже буде загрозою для планети Земля і Всесвіту, Вищий розум втрутиться і наведе лад.
Сенс життя в пошуку істини і у вдосконаленні душі і тіла. І доки є попереду неподолані вершини, чи то у пізнанні чогось, чи в мистецтві, чи в науці, та іншому, – треба крокувати. Хто зупиняється – деградує.

20.01.19. На літургії в Церкві святого Йосафата у місті Львові прозвучала фраза: «…Покайтеся, надходить Царство Боже…» І знову запитання, – Царство Боже попереду? Поспілкувався з отцем Ігорем. Була цікава розмова. В результаті осягнув, що Царство Боже це Храм Божий, це домівка Бога, до якої ми всі підійдемо по закінченню життя, кожний зі своїми обжинками.  А чи відповідальна кожна людина перед Богом за свою сім’ю, родину і за свою країну? Відповідь була ствердна. Право на майбутнє мають тільки мудрі, зорганізовані і прогресивні. Див: Притча про таланти. http://molytva.at.ua/index/pritcha_pro_talanti/0-145    Слова «Бо кожному, хто має, буде ще дано йому, а хто немає, то в нього забереться й те, що він має» треба розуміти, що активному, енергійному, діяльному і праведному слузі Божому буде віддано й те, чим без користі володів би лінивий раб.