Ціни на продукцію вказані тут »

Роздуми і запитання 4

Α Ω дорога правда і життя – це зображено на хоругві, на двох сторінках відкритої священної книги, яку тримає в руках святий. Переважно біля цієї хоругви я перебуваю під час Служби Божої в Церкві святого Йосафата у місті Львові. Все – таки ці надписи є необхідні і повчальні. Концентруєш увагу на таких висловах, починаєш мислити, про що тут йдеться. Усе має початок і кінець. Α і Ω – поєднання першої і останньої букв класичного (іонічного) грецького алфавіту, які є символами Бога, як початку і кінця всього сущого. Стосовно людини, як я це розумію, Α і Ω – це період від народження до смерті, дорога – людина має вільний вибір життєвої дороги, правда і життя – це істина, ідеальний варіант християнського життя. Інколи все-таки треба відірватись від буденних речей і поглянути на небо, зорі та ще невпізнанний і загадковий Всесвіт. Для представників тваринного світу це незрозуміле та недосяжне. На відміну від них, людина повинна зрозуміти, що Всесвіт – це не випадковість і створений він вищим розумом з ідеальними умовами для її життя на Землі. Задумаємось хоча би на мить, для чого ми є у цьому світі? Нам видається, що життя – це є сіра буденна рутина, обмежена заробітком грошей, необхідних для особистих і сімейних потреб. Щось маємо і хочемо мати більше. Це необхідне але це не основне. Для такої дрібниці Бог би нас не створював. У свої 70 років я зробив висновок, що людину Бог створив для випробувань з потенційними властивостями самовдосконалення – працюй, пізнавай, ставай якіснішим. Кожний отримує Божу благодать і є відповідальним за використання дарів Божих (талантів). За суттю кожна людина здає свій життєвий екзамен.

Бог створив людину і сказав іди по життю. Кожний із нас є під небесним контролем і інформаційним впливом як світлих, так і темних сил. По якій життєвій дорозі йти, вибирає кожна людина. Унікальний дар Божий – наш життєвий час, на жаль, дуже короткий. Кількість повноцінно прожитих років теж залежить від самої людини. Ми є у цьому світі для того, щоби бути щасливими. А бути щасливими ми можемо бути тільки тоді, коли зможемо дарувати щастя іншим.
Погляньте, ми десь там, на планеті Земля. Вражає творіння Боже?
svit
Навколишнє середовище динамічно змінюється, з’являються нові виклики. А ще скільки є загадкового і невпізнанного. Як людина поведе себе? Усе залежить тільки від неї. Людина має право вільного вибору. Людина, сім’я, суспільство і держава. Освічена, культурна, духовна людина – це запорука успіху сім’ї, суспільства і держави. Реально оцінюючи сучасну ситуацію, прийдемо до висновку, що суспільство у нас хворе. Не треба себе обдурювати висловом: «які ми працьовиті, які ми співучі і подібним». Маємо те, що маємо. Програє той, хто завищує самооцінку, що далека від реальності. Треба вчасно робити висновки і змінюватись. Не можемо зорганізуватись і довести справу до успішного результату. Завжди щось нам заважає. І це вже на протязі століть. Завжди нас хтось обдурює. Наприклад, вислів пана в картузі, який «живее всех живых»: «Землю селянам, заводи робочим». А в сучасності на виборах чи президента, чи депутатів в парламент, продаємось за дріб’язок, за кілограм гречки, за 50 гривень, за обіцянку, що кандидат в депутати відремонтує декілька кілометрів дороги або вибираємо в президенти бандита, обґрунтовуючи свій вибір тим, що він бандит, але наш бандит. Але були в нашій історії і славні часи. Як змінилось суспільство під впливом вишколів у Просвіті у передвоєнні роки. За досить короткий час, при обмежених фінансових можливостях, прогресивні національно свідомі патріоти, вчителі і духовенство, змогли зорганізувати і змінити людей. Так, НКВС зробила свою чорну справу, суттєво знищила національну еліту. Але нам, тим, що живуть зараз, після відкриття архівів НКВС, необхідно, з метою самозбереження нас і нашої держави, змінитись і стати якіснішими.

Переконався, що важливим для вдосконалення людей і суспільства є вплив духовенства. Правда тут теж є у багатьох випадках свої проблемні нюанси, наприклад, культ грошей, особливо в передмістях великих міст, ніяк не можуть домовитись духовні лідери про створення єдиної помісної церкви і інші. Я задоволений тим, що знайшов хороших проповідників монахів редемптористів у Церкві святого Йосафата у м. Львові. У захопленні від кожної проповіді отця Ігоря. Хороший басовитий тембр,чітка вимова, вміє виділити основне і повчальне у відомих і не раз прослуховуваних притчах, з інтерпретацією подій до сучасного стану суспільного життя. Правда, не до всіх ця похвала відноситься. Є й такі, що недопрацьовують, бояться відірватись від тексту Євангелії, порівняти події минулого і сучасності та зробити повчальні висновки для пастви. В даному випадку вирішальний вплив має бути за настоятелем. Він повинен робити критичні висновки і впливати на своїх братів монахів. Паства повинна бачити його як лідера, як організатора, як мудрого наставника. Врахуймо, що йде боротьба за мізки людей і тільки сильні та зорганізовані виживають, – такий закон природи, в іншому випадку не буде прогресу. Не треба боятись прогресивних сучасних методів. Наприклад, на радіо ЕРА ФМ, передача «В просторі буття», автор і ведучий — архімандрит Іоасаф (Перетятько), переважно працює в парі з психологом. Передачі добре підготовлені, цікаві і повчальні. Задіяна молодіжна тематика, сімейні стосунки, духовність і багато іншого. Наприклад, “Возможно ли изменить себя и свою жизнь?” https://youtu.be/AtmLjcNvYLk  А що ми маємо по радіо «Львівська хвиля» кожної неділі о 8.00 у передачі «Духовна мандрівка»? Передачу ведуть студенти духовної семінарії. Нецікаво, як приклад, з такими висловами дозвонювачів «…помоліться за мого зятя, щоб він перестав пити горілку…» Це ж передача на велику аудиторію. Такі передачі по радіо повинні вести такі духовні авторитети, як Борис Гудзяк, президент Українського католицького університету єпископ, о. Михайло Димид, український релігійний діяч, богослов, пресвітер УГКЦ, доктор східного канонічного права і інші. Виходьте на більшу авдиторію слухачів.

Змінюємось громадо, бо нема іншої ради.
Від кожного з нас залежить як ми живемо, як живе наша сім’я, родина і суспільство. Важливо реально оцінити ситуацію, зробити висновки з тих реалій, які оточують нас. Я прозрів, в оцінці так званого «старшого брата», після того, як моя шкільна вчителька, розповіла мені, як енкаведисти в 1941р., відступаючи під наступом німців, вбили її батька – інженера- електрика, вчителів і лікарів, в місті, де я народився. Йшло планове винищення інтелігенції. Я прозрів, в оцінці наших західних сусідів, після розповідей мого батька, як вели себе поляки під час операції «Вісла». Оточили село, відібрали 16 мужчин – прогресивних господарів, в тому числі і мого діда і розстріляли. Мій батько і його брат врятувались тільки тим, що сховались, стрибнувши в криницю. А де шляхетність, якою так поляки вивищуються? Вбивцею мого діда був його сусід, який в подальшому заволодів його будинком і іншим майном. Але це його не збагатило. В подальшому, він втратив здоров’я і до смерті лежав паралізованим.

Треба змінюватись кожному, але як це тяжко зробити. Привикли до того, що є. Хочеться більшого, кращого життя, але мріємо і чекаємо, щоб як у казках, …за щучим велінням, за моїм хотінням. Але в дійсності не так це буде. Тільки через працю і зорганізованість в суспільстві, через вдосконалення кожного як в духовному, так і інтелектуальному напрямку, ми як нація досягнемо успіху.

Згадую вислови поляка-туриста в пасічницькому магазині мого колеги: А чого ви чекаєте? Що ви хочете, щоб хтось прийшов і змінив ваше життя на краще У нас в Польщі, якщо є необхідність впливу суспільства на владу, всі виходять на майдан. Ніхто за Вас це не зробить. І другий його вислів. Показує пальцем на колегу. Це Ваш приватний магазин? Колега відповів: «Так». Поляк продовжує: «Це добре, кожний повинен щось робити, щось досягати, а не чекати від держави здійснення своїх мрій»

Вислів одного дозвонювача на радіо Ера FM: «Я часто буваю за кордоном, і в аеропортах німці,англійці, поляки і багато інших ведуть себе вільно, радіють і усміхаються, а українці стоять з опущеними очима»

Змінюємось громадо, бо нема іншої ради.
Дальше по тексту тема оздоровлення і що впливає на оздоровлення.
Як я вже висловлювався (див: https://medperga.com.ua/shlyah-ozdorovlennya/) здоров’я досяжне для кожного і є результатом знань та віри, відповідальності і цілеспрямованості. Людина є здоровою, якщо вона гармонійна з природою і Всесвітом. Хвороба – це попередження про те, що ми неправильно живемо.
І знову ця ж фраза «треба змінюватись, але як це тяжко зробити».

Наведу приклад. Жінка, якій 65 років з діагнозом лікаря – стеноз каналу хребта – готується до операції. Вага понад сто кілограм. Перше, і як на мене, найбільш доступне для хворої, рекомендую : «…Підтримуйте здорову вагу. Занадто велика вага додає навантаження на хребет, суглоби й кістки». І дивна була реакція і вислів цієї жінки «Я на протязі дня разів двадцять мушу заглянути в холодильник» І що тут скажеш, які тут перспективи по оздоровленню можуть бути? Людина сама себе калічить. Безвольність – тяжкий діагноз.

При будь-яких захворюваннях дуже важливим є: не перевантажувати свідомість шкідливими впливами (виключаючи вплив агресії, переживань і подібного); із харчування - організму необхідно дати все у необхідних кількостях, що йому потрібно для повноцінного функціонування; по статурі – доведіть вагу до рекомендованої здорової норми. Надлишкова вага – це непотрібний тягар для організму. Не насилуйте свій організм надлишковим споживанням їжі, обмежте і візьміть під контроль своє «хочу, хочу, хочу…». Полюбіть себе, це ж ваше тіло – іншого у вас не буде. І знову ця ж фраза «треба змінюватись, але як це тяжко зробити».

Як впливають на успіх в суспільному житті і при оздоровленні два чинники: віра і сила волі?
Віра — це обґрунтоване сподівання того, на що надіються, чіткий вияв того, що реальне, хоча й невидиме. На відміну від загальновизнаного погляду, Біблія говорить, що віра полягає не у фанатичному сприйнятті фантастичних явищ, а в міцному переконанні у реальних фактах. Це значить бути певним у тому, на що сподіваєшся, знати, що щось є дійсне, навіть якщо ми не можемо бачити його.
Петро став апостолом і пішов за Ісусом Христом, повіривши в нього після події на Генісаретському озері. «… Відчали на глибінь і закиньте ваші сіті» (Лк. 5, 1-15). Прислухавшись до поради Ісуса, Петро отримав не тільки матеріальну користь, а велике духовне добро, бо пізнав Божественну силу Христа і власну гріховність, недосконалість. З цього бачимо, яку важливу роль у житті людини відіграє глибокий релігійний дух. Петро зрозумів неважливість матеріального збагачення у порівнянні з духовністю. Матеріальне тлінне, духовність вічна.

Сила волі – одна з головних рис характеру людини, яка формується і гартується в процесі життя. Саме вона мобілізує незадіяні і скриті можливості людського організму для досягнення успіху. Без наявності сили волі людина опускає руки при першій невдачі.

В поєднанні віра і сила волі творять диво. Але тут необхідна праця для зміни свого Я і деколи тяжка та тривала. Не кожний витримує. В більшості люди хочуть швидкого результату по оздоровленню і довірливо ставляться до реклам фармацевтичних ліків. Гасло «Я це зроблю і ніяких сумнівів» дуже важливе у житті людини. Зустрічав я сильних духом людей. Що приємно вражає, – переважно це жінки.
Як впливає енергетика душі, тіла, слова, мислення на наше здоров’я, на наше життя? Ми живемо в невидимому енергетичному середовищі. В більшості, людина сприймає ці впливи як загадкові і несуттєві. Враховуючи сучасний воєнний стан у в країні, і те, що медіа в більшості є у приватній власності, а вони формують (зомбують) свідомість людини під інтереси певних людей, партій, олігархічних кланів і держав, – цей вплив стає як хворобливий наркотик, що впливає на наше життя, на наше здоров’я. Є такий вислів: «хворе суспільство». Якою буде держава теж залежить від нас.

Проведу паралель, людина, сім’я, родина і держава. І другий варіант: бджола (людина), бджолосім’я (сім’я) і пасіка (держава). Акцентую увагу на другому варіанті. Бджола на Землі живе вже 50 млн. років. Вдала конструкція, перевірена часом. Бджола в залежності від віку, працює сумлінно по виконанню необхідної роботи. І в залежності від ситуації переорієнтовується на виконання інших робіт, наприклад: збір нектару, чи оборону бджолосім’ї. І тут немає варіанту, наприклад, не хочу, не можу. На успішну перспективу бджолосім’ї суттєво впливає матка (королева). Дуже вагомим є вплив свити (парламенту). І тут немає офшорного варіанту. Погано зорганізовані, чи слабкі по розвитку бджолосім’ї терплять крах. Їх швидко вираховують (пізнають) і всі до них мають претензії. Їх грабують і знищують. Але є бджолосім’ї з малою кількістю бджіл і добре зорганізовані, до них сусіди не мають претензій. Як висновок – зорганізованих, сильних бояться і поважають. Що я роблю з проблемними бджолосім’ями, які не можуть зорганізуватись для успішної перспективи? Перша дія, і сама ефективна – замінюю матку (королеву). При новій матці наступає нова команда і нові порядки. Друга дія у випадку неуспішного результату при першій дії – вбиваю матку і забираю житлове приміщення (вулик), а бджоли розлітаються по сусідніх вуликах, а там свої життєві правила і своя влада. Може нам повчитись у бджілок, як жити? Надзвичайно працьовиті комахи, стійкі і жертовні при обороні своєї сім’ї.

Змінюємось громадо, бо нема іншої ради.

І на закінчення декілька незрозумілих ще для мене дій:
1. Кожний день молюсь по тексту молитви Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться Ім’я Твоє, … Чому в молитві ми звертаємось тільки до Отця? Бог це трійця: Бог-Отець, Бог-Син і Бог Дух Святий.
Для порівняння, в охоронній молитві священномученика Кипріяна є наступне: «Господи, Боже Сильний і Святий, Царю над царями, почуй нині молитву раба Твого, Кипріяна».
2. Чому в церквах на іконах зображені святі тільки чоловічої статі?
3. Переважна більшість прихожан за традицією перед службою Божою, підходять до престолу з образами і поцілунками засвідчують повагу і признання святості. Періодично м’якою тканиною очищається скляна поверхня образів. А чи достатньо цього, щоб дезінфікувати цю поверхню від патогенних шкідливих мікроорганізмів, що можуть спровокувати тяжкі захворювання?
4. В молитві «Отче наш» є вислів … І не введи нас у спокусу…  Ісуса Христа в пустелі теж спокушав диявол. Спокуса – це випробування. Можливо, треба розуміти цей вислів як: «Убережи мене від спокус понад мої сили». І ще один варіант молитви «Отче наш» текст євангеліста Матвія (Мт. 6:9-13):
Отче наш, що є в небі,
нехай святиться ім’я Твоє.
нехай прийде Царство Твоє,
нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі;
Хліба нашого щоденного дай нам сьогодні;
й одпусти нам провини наші, як і ми відпускаємо винуватцям нашим;
і відведи нас від спокуси,
але визволи нас від злого.[3]
Цікаве співпадіння у пошуку істини. Стало відомо, що саме Папа Римський пропонує змінити молитву “Отче наш”
Читайте більше тут: http://expres.ua/world/2017/12/08/275486-stalo-vidomo-same-papa-rymskyy-proponuye-zminyty-molytvu-otche-nash
За словами понтифіка, рядок, у якому Бога просять “не введи нас у спокусу”, є не зовсім точним, адже згідно з нинішньою версією молитви може здатися, що сам Бог “вводить у спокусу”, – йдеться у повідомленні. Папа Франциск наголосив, що Римо-католицькій церкві слід прийняти інший переклад, який краще відображає суть молитви. Зокрема, у французькій католицькій церкві вже прийнятий переклад, згідно з яким відповідний рядок звучить як “не дай нам впасти у спокусу”.

13.02.2018.  Людина планує, а Бог керує. Не один раз чув цей вислів. Такі і подібні фрази викристалізовуються і формуються із життєвого досвіду багатьох поколінь. Минулої неділі, 12.02.2018, в  Церкві святого Йосафата у місті Львові була цікава і повчальна зустріч з колишнім настоятелем храму отцем Ярославом. Молодий, приблизно 40 років, перспективний, завдяки лідерським якостям , вміння спілкуватися з паствою, повчальною мудрістю у висловах і енергетичним теплом. Приблизно рік тому я був на літургії, коли настоятель Ярослав прощався з прихожанами, так як церква направляла його на вишкіл у Ватикан. Але це були плани. І як висловився отець Ярослав, Бог скерував по-іншому. На даний час він очолює будівництво храму у Бердянську і приїхав на західні терени України для збору коштів для завершення будівництва. Бог же знає, скільки потрібно дати кожному за його здібностями, тому й отримують – хто більше, хто менше. Не забуваймо, що життя – це випробування. Див: http://www.truechristianity.info/ua/books/zakon_bozhyi/zakon_bozhyi_1_180.php, притча про таланти. У мене немає сумніву, що і церкву він збудує і парафіяни цієї церкви будуть радіти кожній зустрічі з ним. Отче Ярослав, утверджуйте в людях християнські цінності, змінюйте їх. Усе у Вас вийде. Україна починається з кожного з нас.
Вислів дозвонювача з м. Дніпро на радіо Ера FM: «На Україні 20 відсотків людей  нормальних, а решту одні злодії і їх співучасники».  Хто вирубує ліси Карпат, перетворюючи їх в чагарники? Ні не олігархи. Це в більшості місцеві жителі спустошують свою домівку за мізерну оплату від крадіїв.  Німець так би не робив.
Змінюємось громадо, бо нема іншої ради.