«У здоровому тілі – здоровий дух»
Давня істина
Кажуть, що тіло – це храм душі, але часто він ігнорується більше, ніж що-небудь ще. Подивіться на своє тіло, подумайте, чи достатньо Ви про нього піклуєтеся? Швидше за все воно на другому плані. Ви звикли, що воно має виконувати свої функції. І звертаєте на нього свою увагу, коли воно дає збої в роботі. Чи замислювалися Ви, приходячи зранку на кухню, наскільки правильно Ви харчуєтеся. Адже неправильне харчування призводить до багатьох захворювань.
Харчування – важливий фактор, який впливає на здоров’я людини. Організму необхідно дати все те, що йому потрібно для повноцінного функціонування. Треба прислухатися до свого організму, він часто сам підказує, що йому потрібно. Наприклад, якщо ви поспіль, цілий тиждень, їсте котлети, то надалі, при вигляді котлет у Вас пропаде апетит, так як Ваш організм, можливо, просить іншу їжу, щоб поповнити запас мікроелементів і вітамінів. Але як допомогти йому поповнити запас сил і енергії для нового яскравого дня Вашого життя? Що важливо знати про харчування?
Прийом їжі повинен проходити, як важливий процес. До цього необхідно ставитися педантично.
7 правил здорового харчування:
1. Приймати їжу треба в затишному, красивому приміщенні з живими квітами.
2. Готувати і приймати їжу необхідно в хорошому настрої.
3. Перед їжею треба помолитися. Що цим досягається? По-перше, знімається негатив з їжі. По-друге, людина заспокоюється і усуваються всі мирські проблеми.
4. Приймати їжу необхідно при відчутті почуття голоду. Не переїдайте.
5. Під час їжі ніщо не повинно відволікати Вас. Ви не повинні вирішувати в думці, якісь проблеми. Повинна бути повна концентрація на їжі. Насолоджуйтесь, споглядаючи яблука, петрушку й інші продукти. Цим Ви стимулюєте роботу смакових рецепторів.
6. Не можна змішувати білки з вуглеводами. Якщо ви хочете отримати максимальний ефект зі засвоєння їжі, все потрібно їсти окремо в різний час: м’ясо з картопляним пюре принесе втому організму, а овочевий салат з картопляним пюре додасть багато сил і енергії!
7. До 12:00 можна їсти фрукти, ягоди і пити чай з медом і лимоном або свіжий сік. Основну їжу треба приймати після 12:00. З 24:00 до 12:00 години дня організм очищається.
Сніданок:
Розуміти, які продукти в який час варто їсти, теж дуже важливо. Почнемо з сніданку:
- Для відновлення запасу важливих вітамінів і мікроелементів, необхідних для бадьорості і свіжості протягом нового дня, рекомендую чайну ложку перги.
Не обніжжя, її ще називають пилком, яку бджоли не їдять і використовують як сировину для виготовлення перги. Процес прийому перги повинен проходити приблизно десять хвилин. Спочатку одну гранулу розкусили, через кілька секунд іншу, і т.д. Дуже важливо не поспішати ковтати пергу в твердому стані, а розжовувати гранули перги, вона перемішується із слиною до стану однорідної кашки. У ротовій порожнині починається процес освоєння. Другу таку ж порцію перги рекомендую приймати за 20 хвилин до обіду. Перга має у своєму складі 16 амінокислот, 13 жирних кислот, білки і вуглеводи, вітаміни (всі відомі вітаміни), макро і мікроелементи, ферменти, гормоноподібні речовини, в тому числі стимулятор росту і т.д. Це хороший енергетичний продукт. Він добре підбадьорює.
- Через 15-20 хв – чай з ромашкою, або інші фіточаї. До чаю добре підійде несолодке печиво, наприклад, «Марія» з медом.
- На сніданок добре їсти фрукти. Якщо пора року дозволяє, вживаємо свіжі, вони якраз мають таку бажану влітку, охолоджувальну дію. Взимку на сніданок з’їдайте сухофрукти.
Рекомендую наші, місцеві, не заморські фрукти, а саме: яблука і груші й ін. Організм наших предків звик до цих місцевих фруктів. Не можна змішувати фрукти різних сімейств. Кісточкові плоди – до кісточкових, ягоди – до ягід . Проміжок до вживання в їжу фруктових різних сімейств повинен бути приблизно 15-20 хвилин. - Хорошим сніданком, з мого досвіду, є фруктовий салат. Можна з домашнім йогуртом. Зазвичай саме так і виглядає мій сніданок. В залежності від пори року – різні фрукти, ягоди, горіхи. Іноді – консервовані, іноді – заморожені, іноді – свіжі. Такий салат кожен раз виходить з новим смаком, швидко готується і ідеально підходить для раннього ранку.
Обід:
Обід найкраще влаштовувати близько полудня, не пізніше 14:00.
- В обід можна їсти зернобобові, висококалорійну їжу, борошняне. Головне правило – не переїдати.
- Овочевий салат з рослинною олією або сметаною, овочі по сезону, багато зелені: кріп, петрушка, бадилля, селера та ін.. Рослинна олія: кукурудзяна, конопляна або соняшникова.
- Далі овочевий суп різних варіантів, чергуючи за днями.
- Далі рибні або м’ясні продукти, чергуючи по днях. М’ясо необхідно приправляти часником і цибулею.
Впродовж тижня рекомендую робити один розвантажувальний день, приймаючи легку їжу в невеликих обсягах.
Вечеря:
Не пізніше шостої години вечора. Основні правила вечері:
- Їсти ввечері найкраще кисломолочні продукти – кисле молоко, ряжанка або кефір, сир з горіхами і медом.
- Також рекомендую овочі. Сирі або тушковані. Овочі можна всі, але намагайтеся їсти менше картоплі і томатів. Картопля – досить важка їжа, помідори – ближче до ягід, ніж до овочів.
- Як інший варіант – каша.
- Не рекомендується їсти зернобобові. Якщо ви на ніч з’їсте що-небудь мучне, наприклад булочку, то вона позбавить Вас нормального сну і перетравиться тільки завтра.
- За годину до сну, рекомендую вжити столову ложку меду, не запиваючи. Це гарне снодійне.
Вода
Людина повинна випивати в день приблизно два літри рідини. Добова потреба організму у воді визначається умовами зовнішнього середовища, кількістю прийнятої їжі та характером роботи.
Рідину рекомендую випивати або до прийому їжі, або через півгодини після прийому їжі, щоб їжа краще засвоювалася. Відразу після їжі не рекомендується споживати рідину, так як це утруднює переварювання їжі. Слідуйте раціональному водного режиму, це важлива умова збереження здоров’я.
Якісні продукти – запорука здоров’я
«Скажи мені, що ти їси і я скажу, хто ти». Відомий лікар Гіппократ справедливо вважав, що їжа – це ліки, а людський організм – це своєрідна аптека, яка здатна будувати з того, що ми їмо, і лікувати себе. Наше тіло складається на 100% з того, що ми їмо. Кожних 7 років воно повністю оновлюється: всі старі клітини поступово відмирають і їх заміняють нові, які виростають на тих мікроелементах та поживних речовинах, які наше тіло отримує з їжі. Саме тому дуже важлива якість та поживність продуктів, які ми споживаємо.
Варто знати, що останнім часом продукти, які продаються в супермаркетах та магазинах, не заслуговують довіри і часто є шкідливими для нашого здоров’я, адже виробники змагаючись за покупця і знижуючи вартість виробництва, почали використовувати замінники природних складників або завозять хімічні продукти із закордону.
- Магазинні молочні продукти, сири, вершкове масло та кондитерські вироби містять пальмову олію, якою виробники за рахунок її дешевизни почали замінювати природні тваринні жири. А пальмова олія сприяє розвитку атеросклерозу, серцево-судинних захворювань та раку.
- Незважаючи на штамп «Без ГМО», магазинні м’ясні та ковбасні вироби часто містять добавки трансгенної сої. Споживання ГМО продуктів викликає серйозні патології внутрішніх органів, а також робить стерильними дітей, які народились від батьків, що споживали ГМО – нема внуків (що уже доведено у офіційних дослідах на лабораторних мишах).
- Також магазинне м’ясо містить гормони росту, які допомагають тваринам набрати масу вдвічі швидше, ніж на нормальних харчах. А м’ясо, начинене гормонами, провокує безпліддя, змінюючи ендокринний фон.
- І це лише частина відповідей, які можна знайти на питання «Чому продукти в магазинах дешевші за натуральні та чому з кожним роком люди все частіше звертаються до лікарів?».
Чи є вихід з даної ситуації? Так. Вихід є.
Це в першу чергу споживання продуктів, які вирощені на власній присадибній ділянці або продукти, куплені у людей, в яких Ви впевнені, що вони вирощують їх на органічних добривах, тобто є екологічно чистими.